Tvůrci

Scénář
Scénář seriálu napsali manželé Eva a Ivo Pelantovi, kteří jsou podepsáni pod dalšími projekty jako Ranč u zelené sedmy, Když se slunci nedaří nebo To jsem z toho jelen. Z pera Ivo Pelanta také například vyšel kdysi vysílaný seriál Třetí patro. Při psaní Hop nebo trop vycházel hojně nejen z vlastních zážitků, ale i ze zkušeností svých příbuzných (mladší sestry) nebo známých („Je tam například motiv, kde inspirací byla moje sestra, jejíž parta drží pohromadě tím, že jsou pěvecký sbor, zpívají krásné věci chorálového charakteru, církevní písně - je nádherný, když vidíte deset kánoí, jak jedou řeknou a zpívají ty písně.“). Podle něj je celá série „... příběhem o odvaze žít naplno. Nevzdávat se snů, nepoddávat se stárnutí, nerezignovat, nezpohodlnět. To se týká doslovně třeba sportu nebo v obecné rovině milostných a přátelských vztahů, ale i třeba seberealizace při povolání."

Dramaturgie
Dramaturgem obou řad seriálu byl Jan Otčenášek. Je absolventem FAMU, řadu let pracoval jako režisér krátkého filmu a točil dokumenty o životním prostředí, technice, architektuře a umění. Pod pseudonymem Petr Zikmund je podepsán pod řadou televizních filmů i seriálů – Jehla, Flotila, televizní adaptace novely svého otce spisovatele Jana Otčenáška Romeo, Julie a tma, Vyvraždění rodiny Greenů... Spolupracoval na seriálových projektech Náhrdelník nebo Četnické humoresky, sám napsal seriály Hotel Herbich či Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. Ve veřejnoprávní televizi pracuje od roku 2002 střídavě jako šéfdramaturg, producent a dramaturg dramatických pořadů...


Hudba
Autorem je Jan Kolář, který skládal také hudbu pro Chlumského Stůj, nebo se netrefím!, nahrával hudbu pro pohádku Císař a tambor, kde si rovněž zahrál malou roli muzikanta. Studoval na brněnské konzervatoři a posléze také na AMU v Praze. Byl členem kapel Medium, Chameleon (zde vytvářel vlastní, výhradně jazzrockový repertoár) a ETC Vladimíra Mišíka. Hraje rovněž na hoboj (v Pražském komorním orchestru), klávesy nebo tahací harmoniku a v součastnosti (2007) je členem hudební formace Michala Pavlíčka Big Heads.

Kamera (I. řada)
Za kamerou stál Martin Šec (nar. 1952), který snímal mj. tituly jako Pražákům, těm je hej!, televizní seriál Bylo nás pět, hraný dokument Polojasno, muzikál Rebelové, epizodu "May Day" ze seriálu Černí andělé nebo televizní film Hadí tanec, kde rovněž hrála Ivana Chýlková. Z nejnovější tvorby jmenujme třídílný televizní titul Ďáblova lest.
Režie
Režisérem seriálu byl Jiří Chlumský, který si také sám zahrál epizodní roličku lékaře v prvním dílu. Sám o tom říká, že to bylo z nouze, neboť neměli tuto roli obsazenou. Scénu po porodu malé holčičky (pro natáčení byla zapůjčena čtrnáctidenní holčička) ale samozřejmě natočili pod dohledem skutečných lékařů. Pochvaluje si nejen spolupráci s Ivanou Chýlkovou (Bára) nebo Romanem Zachem (Mikuláš), ale i s dalšími mladými herci: „Chtěl jsem uvést na obrazovku plejádu mladých herců, kteří v divadelním světě již mají své jméno, ale v televizi jsou zatím neokoukaní."

Jiří Chlumský (nar. 1958) má zatím "na kontě" tituly jako Hodiny od Fourniera, komedii Stůj nebo se netrefím, dokumentární film Chaos nebo slovenskou komedii Konečná stanice. Osm let pro ČT režíroval hudební pořad Na kloboučku. Natočil i seriál Místo v životě, jehož produkce se z České televize přesunula na Novu (jde druhou a třetí řadu seriálu Místo nahoře). Pro kina natočil celevečerní film Prachy dělaj člověka. Je přítelem slovenské herečky Anny Šiškové (2008).

Další tvůrci (I. řada)
Architekt: Jan Tobola, Václav Vohlídal
Kostýmy: Ivana Brádková
Dramaturg: Jan Štern
Produkce: Petr Herák
Asistent režie: Pavel Göbl

Novinky Tvůrci Fotogalerie Texty Návštěvní kniha
O seriálu Herci Místa natáčení Odkazy Kontakt