Roman Zach

Arch. Mikuláš Horký

Narozen: 1.1.1973

Místo: Ústí nad Labem

Životopis: Roman Zach vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Děčíně. Poté začal studovat architekturu na ČVUT a herectví na DAMU, kde se dvakrát pokoušel o přijetí. Po roce souběžného studia obor architektury zcela opustil a věnoval se pouze herecké práci. Snažil se spojit studium a své sportovní záliby (vodní pólo, horolezectví). Po škole nastoupil na poloviční úvazek do Národního divadla. Rád hraje na hudební nástroje, složil scénickou hudbu k řadě divadelních inscenací (např. v Divadle komedie).

V Národním divadle zaujal v inscenaci Hrdina západu, měl angažmá v Činoherním klubu v Praze a v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Hostoval v Dejvickém divadle, na Letních shakespearovských slavnostech hrál v roce 2001 v inscenaci Marná lásky snaha. Od roku 1997 byl ve stálém angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde hrál např. v inscenacích Paraziti, Shopping and Fucking, Taťka střílí góly, Hamlet. V angažmá vystupoval i v divadle Komedie, kde ho bylo možno vidět v inscenacích Rekonstrukce, Kanibalové, Kvartet (zde ztělesňuje postavu Valmonta známého z příběhu Nebezpečných známostí; ke hře složil i zmíněnou scénickou hudbu).

Zahrál si také v celovečerních filmech Únos domů a Vaterland.

V posledních letech je často obsazován i do televizních projektů (filmy Hodina tance a lásky, Naše děti, Nikdo neměl diabetes, Město bez dechu, seriály Redakce či první řada seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hrál gynekologa. Jako rozmazlená celebrita se objevil v jednom dílu seriálu Letiště. Nedávno dotočil seriál První oddělení. Na ČT uváděl jednotlivé díly seriálu Černá sanitka. V současné době je možné vidět ho v seriálu TV Prima Zázraky života.

Se svou výškou 204 cm a nohou č. 47 je nepřehlédnutelný.

Filmografie:

2010 "Zázraky života"
Pouta
Ženy v pokušení
2008 "Černá sanitka"
"První oddělení"
"Soukromé pasti"
2005 "Ordinace v růžové zahradě"
Štěstí
2004 "Hop nebo trop"
"Redakce"
Vaterland - Lovecký deník
2003 Hodina tance a lásky (TV)
2000 Vražedná přehlídka

Přečtěte si:
Velký článek o Romanovi v časopise Květy
Rozhovor s Romanem Zachem v TV tip seriálu
Záznam chatu s R.Zachem na volny.cz
Záznam rozhovoru s R.Zachem na serveru scena.cz

Novinky Tvůrci Fotogalerie Texty Návštěvní kniha
O seriálu Herci Místa natáčení Odkazy Kontakt