Marek Taclík

Radovan "Radek" Pelc

Narozen: 9.5.1973

Místo: Ústí nad Labem

Životopis: Začínal jako kulisák v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Po ukončení studií na DAMU (2000) přijal angažmá v CD 94 v Celetné, příležitostně hrál v mimopražských divadlech a rovněž spolupracoval s Divadelním spolkem Kašpar, dalším ze tří souborů Divadla v Celetné, kde se představil v roli Henryho (adaptace novely D.H. Lawrence - Lišák). Z dalších rolí v Činoherním klubu jmenujme např. Pan Polštář, Sexuální perverze v Chicagu, Maska a tvář, Osiřelý západ, Portugálie. Diváci ho mohli vidět i v Dejvickém divadle, např. v inscenacích Love Story nebo Tramvaj do stanice touha.

Z jeho filmových rolí je patrně nejznámější Ondřej ve snímku Jedna ruka netleská. Zahrál si také ve filmovém přepisu Páralova románu Milenci a vrazi a dostal jednu z hlavních rolí ve filmu Grandhotel. Často také účinkuje v reklamách.

V televizi jsme ho mohli vidět ve třetí řadě seriálu Místo v životě. V současné době hraje kriminalistu v seriálu Kriminálka Anděl (již druhá řada).

V roce 2002 se zúčastnil fotbalového zápasu v týmu složeném z filmových a divadelních herců v Krchlebech, kde hráli pro tamějšímu mužstvu StarŠ Krchlebský Samet. V roce 2004 uváděl festival Superosma (festival filmů formátu Super 8).

Filmografie:

2010 Občanský průkaz
Ženitba
2009 Zakázaný člověk
2008 Kriminálka Anděl
Kdopak by se vlka bál?
2007 Operace Silver A (TV)
"Místo v životě"
Tři životy (TV)
2006 Grandhotel
2004 "Hop nebo trop"
2003 Jedna ruka netleská
Brouk v hlavě (TV)

Přečtěte si:
Rozhovor s Markem v časopisu Super
Rozhovor v souvislosti s uvedením filmu Grandhotel
Článek o fotbalovém zápasu v Krchlebech

Novinky Tvůrci Fotogalerie Texty Návštěvní kniha
O seriálu Herci Místa natáčení Odkazy Kontakt