Linda Stránská

Ludmila, dcera statkáčky

Narozena: 24.7.1976

Životopis: Vystudovala muzikálové herectví na DIFA JAMU v Brně. Absolvovala v roce 1999. Její profesorkou byla Zdena Herfortová. Již v době studií hostovala v Městském divadle Brno (jako Čára ve West Side Story nebo jako Prija v Radúzovi a Mahuleně).

Vedle hereckého angažmá působí také jako choreografka, tento obor absolvovala v roce 2004 na taneční katedře HAMU. Spolupracuje např. s divadlem Semafor, s činohrou ND Praha, Divadlem na Vinohradech nebo divadlem Ponec. Její choreografie uvedly festivaly MTT 2002, Toyama-Toga Japonsko 2003, Česká taneční platforma 2004, Freedance Ukraine 2005 a Tanec Praha 2005. Její dílo Inside Each of Us/ V každé z nás, získalo na choreografické soutěži Masdanza na Kanárských ostrovech 3.cenu. Vytvořila choreografii k hudebnímu představení Kancelář (DIK v divadle Járy Cimrmana) a v projektu Miss Gypsy ČR 2005, kde působila též jako asistent režie.

Lindu bylo (či je) možno vidět v rámci představení hudebního divadla v Karlíně v titulu West Side Story jako Anitu. Účinkovala rovněž v takových hitech jako je Cats, Chicago, Zpívání v dešti, Jesus Christ Superstar, Evita a mnoha dalších.

Novinky Tvůrci Fotogalerie Texty Návštěvní kniha
O seriálu Herci Místa natáčení Odkazy Kontakt