Pavel Řezníček

Ivan

Narozen: 11.10.1966

Životopis: Pochází z Brna. Původně se chtěl stát fotbalistou. Až do 18 let hrál fotbal závodně. Teprve když v Divadle na provázku viděl Bratry Karamazovy, začalo ho zajímat herectví. Ve čtyřiadvaceti se přihlásil na DAMU (jeho vedoucím ročníku byl herec Jan Kačer, jedním z učitelů i zesnulý Boris Rösner). První divadelní roli dostal hned v Národním divadle (na DAMU tam hostoval), kde účinkoval ve Shakespearově hře Zimní pohádka. Na jevišti jste ho mohli později vidět např. v Divadle Kalich (Tragédie mstitele), sám režíroval v roce 2002 v Městském divadle v Mladé Boleslavi alžbětínskou komedii Rytíř hořící paličky.

Objevil se také mj. ve dvou menších rolích v celovečerních filmech Milenci a vrazi a Sametoví vrazi, jednu z hlavních rolí hrál ve filmu Kdopak by se vlka bál?. Co se týče známějších televizních rolí, kromě seriálu Hop nebo trop hrál jednu z hlavních rolí v seriálech On je žena! či Letiště. Představil se i jako ředitel školy v seriálu ČT Škola Na výslunní a v pokračování Škola pro život (opět dle scénáře manželů Pelantových), vystoupil v několika epizodách seriálu Místo v životě a krátce i v jedné epizodě seriálu Eden. Získal hlavní roli v TV inscenaci Živnostník (z cyklu Oběti). V poslední době si zahrál i dalších řadách seriálů Velmi křehké vztahy a Přešlapy.

Pracoval tři roky v TV Prima jako produkční zpravodajství. V roce 2002 se také zúčastnil fotbalového zápasu v týmu složeném z filmových a divadelních herců v Krchlebech, kde hráli pro tamějšímu mužstvu StarŠ Krchlebský Samet. Sám o sobě říká, že je introvert, ale s lidmi, které dobře zná a kterým důvěřuje, se dokáže "odvázat".

Filmografie:

2010 "Přešlapy"
Román pro muže (produkce)
2009 "Škola pro život"
"Odsouzené"
Hotel
Dvojka
"3+1 s Miroslavem Donutilem"
2008 Ďáblova lest
Kdopak by se vlka bál?
"Velmi křehké vztahy"
"Kriminálka Anděl"
"Vlna"
BrainStorm (TV)
2007 "Škola Na výslunní"
2006 Živnostník (TV)
2005 Sametoví vrazi
Voníš jako tenkrát (TV)
2004 "Hop nebo trop"
Milenci a vrazi
"On je žena!"
2002 Tatort - Heiße Grüße aus Prag (TV)
Nezvěstný (TV)
2001 "Černí andělé" - episozda Trosečník
1998 Ohrada snů (TV)
1997 Záhadná paní Savageová (TV)
1995 Jak si zasloužit princeznu
Poutníci (TV)
1994 "Prima sezóna"
Sňatky z rozumu

Přečtěte si:
Rozhovor v internetové verzi časopisu Super
Další článek o natáčení "Keep smiling" (ve slovenštíně)
Článek o natáčení TV inscenace Živnostník (k dispozici je i video z natáčení)
Článek o fotbalovém zápasu v Krchlebech

Novinky Tvůrci Fotogalerie Texty Návštěvní kniha
O seriálu Herci Místa natáčení Odkazy Kontakt