Adrian Jastraban

Daniel "Loser" Bedanyi

Narozen: 23.3.1969

Místo: Banská Bystrica, Slovensko

Životopis: Po ukončení gymnázia v Banské Bystrici se zaměřením na výpočetní techniku odešel studovat do Ostravy, na Vysokou školu báňskou. Zde si uvědomil, že studium "kamenů a báňské techniky" ho příliš neuspokojuje a vrátil se k počítačům, ale ne na dlouho. Zkoušel štěstí na VŠMU v Bratislavě, konkrétně v odboru loutkového divadla. Toto studium chtěl po dvou letech vyměnit za činohru. V Bratislavě mu nevyhověli, a tak přestoupil na JAMU do Brna. Sám říká že ho k herectví přivedl kamarád (dnes herec Matuš Bukovčan), on sám velké ambice hrát neměl. Po ukončení JAMU nastoupil do divadla v Olomouci, kde žil 10 let. Zde pro něj měl slovenský režisér Ivan Balaďa pochopení a umožnil mu aby se češtinu učil "za chodu".

Ještě v Olomouci hrál v kabaretním titulu Hořící žirafa, později pak ještě v titulu Nahé odívati, v Praze hrál v Divadle bez zábradlí ve hře Když tančila (společně s Martou Issovou) nebo Cikáni jdou do nebe, v Liberci Goldbergovské variace. Režisér Martin Huba mu nabídl roli Edmunda v Králi Learovi při Letních shakespearovských slavnostech na Pražském hradě. Nyní je na volné noze a na všech divadelních scénách pouze hostuje. Dle jeho slov má však divadelní rodinu stále v Olomouci.

V kinech jsme ho mohli zahlédnout v menší roličce ve filmu Milenci a vrazi nebo v mnohem větší roli ve zfilmovaném románu Michaela Viewegha Účastníci zájezdu.

Seriál Hop nebo trop byl Adrianovou televizní premiérou. Objevil se dále v epizodě "Hrobka času" v TV seriálu Strážce duší, v současnosti ho můžeme vidět i v nekonečném seriálu TV Nova Ulice.

Jeho matka byla učitelka, která občas psala do novin. Vzdáleným příbuzným jejich rodiny je známý slovenský herec Ladislav Chudík.

Filmografie:

2009 Svědomí Denisy Klánové
Jánošík. Pravdivá historie
2008 Cinka Panna
2006 Účastníci zájezdu
2005 "Ulice"
"Strážce duší"
2004 "Hop nebo trop"
Milenci a vrazi
2000 Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba

Přečtěte si:
Adrian Jastraban. Život ve vlnách (článek v týdeníku Televize)

Novinky Tvůrci Fotogalerie Texty Návštěvní kniha
O seriálu Herci Místa natáčení Odkazy Kontakt