Fotogalerie lokalit dnes

 • Výstup na Vyšehradskou skálu (2. díl)

 • Druhý díl seriálu začíná opravdu akčně. Radek (Marek Taclík) "dobývá" nevěstu Bohunku (Martha Issová) výlezem na Vyšehradskou skálu, což má za následek nejen davy udivených kolemjdoucích, ale i příjezd policie. Točilo se na známé pražské památce, na skále těsně nad Vyšehradským tunelem, kudy vede komunikace z Výtoně do Podolí.
v seriálu dnes
Jak vidíte, nic se nezměnilo, Vyšehrad je pořád stejný...
"Jak se měl ženit, skočil dolů".
Zhruba na tomto místě (vpravo) stál Loser, když pronášel podobnou hlášku...
Tak tady na té plošince Vyšehradské skály se vše odehrávalo. Všimněte si, že tam tyč (že by na uvazování lana?) stále je...
 
 • Odchod z Vyšehradu (2. díl)

 • Po úspěšném výlezu je Bára s dětmi pozvána na "svatební hostinu" do loděnice - "Kdyby zase někdo rodil..." (narážka na jednu ze závěrečných scén 1. dílu).
v seriálu dnes
Pravda, v současnosti je místo trochu zarostlejší, navíc přibylo zábradlí.
 
 • Příjezd na Vyšehrad (2. díl)

 • Bára (Ivana Chýlková) se jede s dětmi podívat na svatební obřad. Zaparkovává u kostela... I tato scéna se točila na autentickém místě, opět na Vyšehradě, u kostela Sv. Petra a Pavla.
v seriálu dnes
 
 • Autobusová zastávka, kde Radek s Ivanem hledali Lenku (2. díl)

 • "Tady jel poslední autobus za Rakouska-Uherska!" Vzpomínáte? Tuto větu pronesl Ivan, když šel s Radkem Lenku hledat k autobusu, poté co si uvědomil, že v tuto pozdní hodinu patrně Lence, kterou předtím víceméně vyhodil, žádný autobus asi nepojede. Jestli tam poslední autobus jel opravdu tak dávno nevím, nicméně zastávka nad obcí Kovářov, konkrétně u odbočky ze silnice mezi Černou v Pošumaví a Frymburkem (u Lipna) opravdu existuje, včetně loga ČSAD. Když se postavíte proti zastávce, uvidíte klikatící se silnici směrem na Frymburk napravo a lesy vzadu, stejně tak jako tomu bylo v záběru, kdy Lenka čeká sama na zastávce.
v seriálu dnes
 
 • Vodácká hospoda (2. díl)

 • Po úspěšném průjezdu šlajsnami je třeba tento úspěch zapít. Jak jinak než v hospodě a pivem. Tato scéna má velice reálnou atmosféru. Kytara, piáno, proudy pěnivého moku, veselí, čůrání u zdi, návrat do tábořiště ... Natáčelo se v Malšíně. Tato malá vesnička v kopcích nad Lipnem, na klikaté úzké silnici mezi Frymburkem a Rožmberkem mi svým pláckem poblíž hospody a kostela připomněla Hrusice ve středočeském kraji (rodiště J. Lady), které jsem před časem navštívil. Hospoda "U Jiřího" však patrně bohužel již nějakou dobu nefunguje, o čemž svědčí poházené kabely a různé elektrosoučástky pod okny budovy, v jehož pravé polovině sídlí i obecní úřad. Pokud nakoukneme špinavými okny dovnitř, vidíme pouze zpřevrácený a špinavý nábytek a hordu nepotřebného odpadu. Škoda. Poblíž hospody se nachází kostel, vedle něj pak celkem rozlehlý, zpustlý objekt ve tvaru písmene L. Malšín je sice malebná vesnička na kopci s pěknou vyhlídkou, během naší krátké zastávky jsme však v neděli v poledne nepotkali jedinou živou duši, a tak to vypadá, že tu upřímně řečeno (Malšínští prominou) "chcíp pes".
v seriálu dnes
Sem v seriálu přicházeli zprava naši "vodáci"...
Právě u těchto dveří se Lenka ptala Ivana, zdali "si ji nechá" ...
U zdi napravo se odehrává "čůrací" dialog Ivana a Radka ("Myslíš že skáčou i v noci?"), na horizontu silnice později i onen záběr na siluety líbající se dvojice Bára-Mikuláš.
 
 • Závěrečný sjezd šlajsnou - Rožmberk (2. díl)

 • Jistě si vzpomenete na scénu, kdy všichni, včetně Báry, která nakonec loď převrátí, projíždějí šlajsnou. Když projede poslední loď, vidíme záběr na krásný zámek na kopci. Jde o Rožmberk nad Vltavou, který se velice (i vzhledem k podobně situovaným domkům u řeky pod ním) podobá zámku v Bechyni. Ze seriálu sice přímo nevyplývá, že jde o jez pod zámkem, ovšem vzhledem k tomu, že jsem poblíž zámku jiný jez nenašel, jde nepochybně o ten který jsem zachytil na fotografii.
v seriálu dnes
 
 • Noční návrat přes jez (2. díl)

 • Původně jsem měl za to, že se scéna, kdy Ivan zahyne na jezu točila na Lužnici. Podařilo se mi však najít fotografii místa zvaného Herinkův mlýn, na řece Otavě, nedaleko Písku. Pokud se podíváte na bílý domek vzadu, dáte mi jistě zapravdu, že je to ten samý, který je vidět i při nočním přechodu jezu v seriálu.
v seriálu dnes
 
 • Odjezd na kola (3. díl)

 • Po Ivanově smrti se parta rozhodne probrat z krize pomocí výletu na kolech. Poslední přípravy probíhají před loděnicí. Točilo se v jachtovém klubu na Podolském nábřeží v Praze 4. V pozadí jsou vidět střechy Ústavu pro péči o matku a dítě. Některé scény z loděnice se ale točily i na smíchovském břehu Vltavy (např. "svatební hostina" ve druhém dílu)...
v seriálu dnes
Pohled napravo zahrnuje celý tmavohnědý objekt loděnice z Vyšehradské skály (do klubu jsem si jít fotit netroufl).
 
 • Tůra na běžkách (6. díl)

 • Zatímco ženské ještě v sobotním ránu vyspávají na Alexově horské chalupě, vyrážejí Alex, Radek a Mikuláš na 40 km tůru na běžkách. V záběrech jsem poznal v pozadí Sněžku, poté sjezd směrem k Výrovce a Bufetu na rozcestí (i když k němu v dalším záběru přijížděli opačně, od Liščí hory).
v seriálu dnes
Charakteristické znaky budovy Bufetu na rozcestí se nedají přehlédnout...
Sjezd od Studniční hory směrem k hotelu Výrovka. Noční můra mnoha slabších běžkařů...
Dnes už je na Rozcestí jiný sloup a můj záběr je z jiného úhlu. Skupinka poté odjíždí opačným směrem od Liščí hory...

Poznámka: pro zobrazení v plné velikosti a v samostatném okně klikněte na náhled obrázku

Novinky Tvůrci Fotogalerie Texty Návštěvní kniha
O seriálu Herci Místa natáčení Odkazy Kontakt